Стаття варта уваги?
Поділіться з друзями!

UNITE ВІТАЄ ЗАПУСК НАВЧАННЯ ФАХІВЦІВ ДОРОЖНЬОЇ ГАЛУЗІ

Наприкінці року ДП “ДерждорНДІ” здійснило важливий крок в бік розвитку ринку кваліфікованого контролю якості будівництва доріг: був даний старт навчальним програмам підвищення кваліфікації інженерів з технічного нагляду та інженерів-консультантів, спеціалізованих за напрямком будівництва автомобільних доріг. В умовах інтенсивного “Великого будівництва” доріг виник підвищений попит на його фахове забезпечення на фоні дефіциту сертифікованих спеціалістів. Так, за даними порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, наразі реєстр атестованих інженерів-консультантів містить всього 213 записи. Це загальна кількість, до якої входять також анульовані сертифікати. Враховуючи те, що перелік включає фахівців залучених до всіх видів будівельних робіт та до того ж передбачає їх ранжування на 4 категорії відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, стає очевидною необхідність інтенсивної підготовки кадрів для потреб дорожньої галузі. 

Асоціація вітає запуск навчальних програм. Наразі сфера сертифікації ДП “ДерждорНДІ” охоплює найпростішу категорію інженера-консультанта, який може виконувати завдання тільки під керівництвом інженера-консультанта більш високої кваліфікації. Тому наступними рекомендованими кроками для насичення ринку потрібними фахівцями можуть бути: 

– розширення сфери сертифікації ДП “ДерждорНДІ” для підтвердження кваліфікації спеціалістів всіх вже передбачених чинним законодавством категорій;

– розробка професійних стандартів для закріплення спеціалізованих кваліфікаційних вимог до фахівців дорожньої галузі, зокрема інженерів-консультантів. 

Останні публікації

Зелений курс та дороги. Які стандарти та підходи ЄС?

Читати далі

Пропонуємо актуалізувати технічне регулювання матеріалів насипів

Читати далі

Закликаємо поширити реформу ціноутворення на інші інфраструктурні об’єкти

Читати далі

Безкоштовний CESMM4 тільки для України

Читати далі

Час оновлювати методику ціноутворення

Читати далі

Матеріали для насипів – звідки брати?

Читати далі

Законопроєкт 9027 дає можливість контрольованого перегляду цін договорів

Читати далі

Комерційні збитки агресії – загроза відбудові

Читати далі

Реформа ціноутворення в фокусі міжнародної преси

Читати далі

Закликаємо повсюдно використовувати CESMM4

Читати далі