Стаття варта уваги?
Поділіться з друзями!

Затримки виплат Мінфіном загрожують зриву зусиль з відновлення критичної інфраструктури

За даними Української інфраструктурної асоціації UNITE, на квітень 2024 року Міністерство фінансів заборгувало понад 20 мільярдів гривень компаніям, що відновлюють пошкоджену ворогом інфраструктуру. Це створює загрозу зупинки робіт з відновлення та захисту об’єктів критичної інфраструктури. 

Стратегія ворога – знищення критично важливих об’єктів інфраструктури України, включаючи мости, дамби, об’єкти енергетики, водопостачання тощо. Атаки націлені на об’єкти, від яких найбільше залежить стан національної безпеки та економіки. 

Приватні компанії на замовлення державних органів ефективно здійснюють відновлення та захист об’єктів критичної інфраструктури. Наприклад:

  • після деокупації територій приватним компаніям замовляли відновлення доріг та мостів – що дозволило швидко відновити нормальне переміщення товарів і людей;
  • після підриву Каховської ГЕС держава замовила будівництво водогонів – щоби негайно відновити доступ людей до питної води;
  • для захисту об’єктів енергетики від атак дронів і ракет замовили зведення відповідних конструкцій.

«Невиплата боргів державою сьогодні не тільки підриває поточні роботи, але й ставить під загрозу майбутні зусилля з відновлення та захисту інфраструктури,” сказав Ігор Самоходський, Виконавчий директор Української інфраструктурної асоціації UNITE, «Хто буде відновлювати об’єкти завтра, якщо ми не заплатимо за роботи, виконані вчора?».

Ми закликаємо Міністерство фінансів якомога швидше виконати свої зобов’язання перед сектором інфраструктури. Вирішення цих питань є життєво важливим для забезпечення можливості компаній продовжувати свою критичну роботу у майбутньому.

Українська інфраструктурна асоціація UNITE – громадська спілка, заснована у 2021 році, що розробляє та імплементує кращі рішення для розвитку інфраструктури України. https://unite.org.ua 

Контакт для преси: info@unite.org.ua 

Останні публікації

Затримки виплат Мінфіном загрожують зриву зусиль з відновлення критичної інфраструктури

Читати далі

Закликаємо зберегти ключові напрацювання реформи ціноутворення

Читати далі

Робота та відновлення: запуск проєкту зі зручним пошуком вакансій

Читати далі

Просимо про сталий діалог держави та бізнесу з загальнобудівельного ціноутворення

Читати далі

Наше місце: соціальний проєкт учасника UNITE

Читати далі

Пропозиції до загальнобудівельного ціноутворення

Читати далі

Наші пропозиції до рекомендацій закупівель послуг з експлуатаційного утримання

Читати далі

Парламент зареєстрував Ініціативу UNITE

Читати далі

Особливості ціноутворення в схемах “проєктуй-будуй”

Читати далі