Стаття варта уваги?
Поділіться з друзями!

СКАСОВАНО ДОЗВОЛИ ПРО ЗНЯТТЯ ҐРУНТУ

Закон № 1423-ІХ з 26.11.2021 року скасовує спеціальні дозволи для зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок та погодження і затвердження робочих проектів землеустрою з цих питань (1).

Передбачено, що власники земельних ділянок та землекористувачі мають право здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок виключно на підставі розробленого у встановленому законом порядку робочого проекту землеустрою (2).

Робочі проекти землеустрою розробляються на підставі рішення власника земельної ділянки (3) або землекористувача (4), затверджуються їх замовниками (5) та в переважній більшості випадків не потребують окремого погодження (6).

Таким чином, з 26.11.2021 не потрібно отримувати дозвіл на зняття та перенесення родючого шару грунту при будівництві, реконструкції чи капітальному ремонті автомобільних доріг, а об’єми такого зняття будуть визначатися в робочому проекті землеустрою.  

Правила розроблення робочих проектів землеустрою мають бути затверджені Кабінетом Міністрів України (7). Проєкт постанови 10.09.2021 року оприлюднений для публічного обговорення на офіційному веб-сайті Держгеокадастру. 

Крім того, зауважимо, що з 26.05.2022 року державний контроль за використанням та охороною земель крім Держгеокадастру та Держекоінспекції також будуть здійснювати виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у межах повноважень, визначених законом (8), у разі прийняття відповідною радою рішення про здійснення такого контролю (9).

  1. Зміни до: частини другої статті 168, статей 186, 186-1 ЗКУ, статті 53-3 КпАПУ;
  2. Частина друга статті 168 ЗКУ в редакції ЗУ № 1423;
  3. Щодо земель державної та комунальної власності – рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування;
  4. Частина друга статті 54 ЗУ «Про землеустрій» в редакції закону №1423;
  5. Частина четверта статті 186 ЗКУ в редакції ЗУ № 1423;
  6. Робочі проекти землеустрою, що передбачають здійснення заходів на земельних ділянках державної та комунальної власності, розташованих на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, їх охоронних зонах, землях, зарезервованих для заповідання, прибережних захисних смугах, інших територіях екологічної мережі, погоджуються органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища (частина четверта статті 186 ЗКУ в редакції ЗУ № 1423);
  7. Частина п’ята статті 54 ЗУ «Про землеустрій» в редакції ЗУ № 1423;
  8. Стаття 6-1 ЗУ “Про державний контроль за використанням та охороною земель”;
  9. Частина перша статті 19 ЗУ «Про охорону земель» в редакції ЗУ №1423.

Останні публікації

ВСТАНОВЛЕНИЙ ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД ДЛЯ НОВОЇ МЕТОДИКИ ЦІНОУТВОРЕННЯ

Читати далі

ПРОПОЗИЦІЇ ДО КРИТЕРІЇВ КРИТИЧНО ВАЖЛИВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Читати далі

ПОДОРОЖЧАННЯ МАТЕРІАЛІВ НЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПОЗА УВАГОЮ ВЛАДИ

Читати далі

Відновлення доріг за новими правилами. Дорожня галузь переходить на міжнародні стандарти

Читати далі

ВІДНОВЛЕННЯ ДОРІГ ПОТРЕБУЄ ЗМІН ДО ЗАКОНОДАВСТВА: ПРОПОЗИЦІЇ UNITE

Читати далі

РОЗРОБЛЕНИЙ ЗА УЧАСТІ АСОЦІАЦІЇ ПРОЄКТ НАКАЗУ ОПРИЛЮДНИЛО МІНІНФРАСТРУКТУРИ

Читати далі

UNITE ПРОПОНУЄ ЗМІНИ ДО КОШТОРИСНИХ НОРМ

Читати далі

UNITE ЗАКЛИКАЄ ПОШИРИТИ КРАЩІ ПРАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ УКРУПНЕНИХ ПОКАЗНИКІВ ВАРТОСТІ

Читати далі

МІНІНФРАСТРУКТУРИ ОПУБЛІКОВАНО ПРОЄКТ ПОСТАНОВИ, РОЗРОБЛЕНИЙ СПІЛЬНО З UNITE

Читати далі

АСОЦІАЦІЄЮ ВНЕСЕНО ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ЗВІЛЬНЕННЯ ВОДІЇВ СПЕЦІАЛЬНИХ ТА СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ВІД ОБОВ’ЯЗКОВОГО ВИКОРИСТАННЯ ТАХОГРАФІВ

Читати далі