Стаття варта уваги?
Поділіться з друзями!

СКАСОВАНО ДОЗВОЛИ ПРО ЗНЯТТЯ ҐРУНТУ

Закон № 1423-ІХ з 26.11.2021 року скасовує спеціальні дозволи для зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок та погодження і затвердження робочих проектів землеустрою з цих питань (1).

Передбачено, що власники земельних ділянок та землекористувачі мають право здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок виключно на підставі розробленого у встановленому законом порядку робочого проекту землеустрою (2).

Робочі проекти землеустрою розробляються на підставі рішення власника земельної ділянки (3) або землекористувача (4), затверджуються їх замовниками (5) та в переважній більшості випадків не потребують окремого погодження (6).

Таким чином, з 26.11.2021 не потрібно отримувати дозвіл на зняття та перенесення родючого шару грунту при будівництві, реконструкції чи капітальному ремонті автомобільних доріг, а об’єми такого зняття будуть визначатися в робочому проекті землеустрою.  

Правила розроблення робочих проектів землеустрою мають бути затверджені Кабінетом Міністрів України (7). Проєкт постанови 10.09.2021 року оприлюднений для публічного обговорення на офіційному веб-сайті Держгеокадастру. 

Крім того, зауважимо, що з 26.05.2022 року державний контроль за використанням та охороною земель крім Держгеокадастру та Держекоінспекції також будуть здійснювати виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у межах повноважень, визначених законом (8), у разі прийняття відповідною радою рішення про здійснення такого контролю (9).

  1. Зміни до: частини другої статті 168, статей 186, 186-1 ЗКУ, статті 53-3 КпАПУ;
  2. Частина друга статті 168 ЗКУ в редакції ЗУ № 1423;
  3. Щодо земель державної та комунальної власності – рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування;
  4. Частина друга статті 54 ЗУ «Про землеустрій» в редакції закону №1423;
  5. Частина четверта статті 186 ЗКУ в редакції ЗУ № 1423;
  6. Робочі проекти землеустрою, що передбачають здійснення заходів на земельних ділянках державної та комунальної власності, розташованих на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, їх охоронних зонах, землях, зарезервованих для заповідання, прибережних захисних смугах, інших територіях екологічної мережі, погоджуються органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища (частина четверта статті 186 ЗКУ в редакції ЗУ № 1423);
  7. Частина п’ята статті 54 ЗУ «Про землеустрій» в редакції ЗУ № 1423;
  8. Стаття 6-1 ЗУ “Про державний контроль за використанням та охороною земель”;
  9. Частина перша статті 19 ЗУ «Про охорону земель» в редакції ЗУ №1423.

Останні публікації

Затримки виплат Мінфіном загрожують зриву зусиль з відновлення критичної інфраструктури

Читати далі

Закликаємо зберегти ключові напрацювання реформи ціноутворення

Читати далі

Робота та відновлення: запуск проєкту зі зручним пошуком вакансій

Читати далі

Просимо про сталий діалог держави та бізнесу з загальнобудівельного ціноутворення

Читати далі

Наше місце: соціальний проєкт учасника UNITE

Читати далі

Пропозиції до загальнобудівельного ціноутворення

Читати далі

Наші пропозиції до рекомендацій закупівель послуг з експлуатаційного утримання

Читати далі

Парламент зареєстрував Ініціативу UNITE

Читати далі

Особливості ціноутворення в схемах “проєктуй-будуй”

Читати далі