Стаття варта уваги?
Поділіться з друзями!

Законопроєкт 9027 дає можливість контрольованого перегляду цін договорів

Асоціація звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку з листом на підтримку законопроєкту щодо можливості змінення умов договору про закупівлю. 

UNITE вже неодноразово наголошувала на проблемі неможливості змін договору в умовах подорожчання матеріалів та потребі у відповідних законодавчих змінах. Ідея знаходила підтримку у державних органів та громадських організацій. 

Закон України “Про публічні закупівлі” в статті 41 містить декілька випадків, в яких умови договору про закупівлю можуть бути змінені. Всі вони можуть бути застосовані до будь-якого договору. Так, наприклад, норма про зміну ціни договору в звʼязку із зміною курсу валют (пункт сьомий частини п’ятої статті 41) не містить ніяких обмежень чи запобіжників.  

 Проте під час воєнного стану бюджетні витрати рахуються ще ретельніше ніж у мирні часи. Тому законопроєкт  № 9027 передбачає обмежене застосування підстави для зміни цін у лімітованій кількості договорів. Це необхідна умова для швидкого відновлення інфраструктури. Цінний час потрібно використовувати для виконання будівельних та ремонтних робіт, а не повторного проходження бюрократичних процедур. 

На жаль 20 березня законопроєкт повернули на доопрацювання. Ми наголошуємо на його важливості та просимо Верховну раду якнайшвидше доопрацювати його та прийняти в цілому.

Останні публікації

Зелений курс та дороги. Які стандарти та підходи ЄС?

Читати далі

Пропонуємо актуалізувати технічне регулювання матеріалів насипів

Читати далі

Закликаємо поширити реформу ціноутворення на інші інфраструктурні об’єкти

Читати далі

Безкоштовний CESMM4 тільки для України

Читати далі

Час оновлювати методику ціноутворення

Читати далі

Матеріали для насипів – звідки брати?

Читати далі

Законопроєкт 9027 дає можливість контрольованого перегляду цін договорів

Читати далі

Комерційні збитки агресії – загроза відбудові

Читати далі

Реформа ціноутворення в фокусі міжнародної преси

Читати далі

Закликаємо повсюдно використовувати CESMM4

Читати далі