Стаття варта уваги?
Поділіться з друзями!

Законопроєкт 9027 дає можливість контрольованого перегляду цін договорів

Асоціація звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку з листом на підтримку законопроєкту щодо можливості змінення умов договору про закупівлю. 

UNITE вже неодноразово наголошувала на проблемі неможливості змін договору в умовах подорожчання матеріалів та потребі у відповідних законодавчих змінах. Ідея знаходила підтримку у державних органів та громадських організацій. 

Закон України “Про публічні закупівлі” в статті 41 містить декілька випадків, в яких умови договору про закупівлю можуть бути змінені. Всі вони можуть бути застосовані до будь-якого договору. Так, наприклад, норма про зміну ціни договору в звʼязку із зміною курсу валют (пункт сьомий частини п’ятої статті 41) не містить ніяких обмежень чи запобіжників.  

 Проте під час воєнного стану бюджетні витрати рахуються ще ретельніше ніж у мирні часи. Тому законопроєкт  № 9027 передбачає обмежене застосування підстави для зміни цін у лімітованій кількості договорів. Це необхідна умова для швидкого відновлення інфраструктури. Цінний час потрібно використовувати для виконання будівельних та ремонтних робіт, а не повторного проходження бюрократичних процедур. 

На жаль 20 березня законопроєкт повернули на доопрацювання. Ми наголошуємо на його важливості та просимо Верховну раду якнайшвидше доопрацювати його та прийняти в цілому.

Останні публікації

Затримки виплат Мінфіном загрожують зриву зусиль з відновлення критичної інфраструктури

Читати далі

Закликаємо зберегти ключові напрацювання реформи ціноутворення

Читати далі

Робота та відновлення: запуск проєкту зі зручним пошуком вакансій

Читати далі

Просимо про сталий діалог держави та бізнесу з загальнобудівельного ціноутворення

Читати далі

Наше місце: соціальний проєкт учасника UNITE

Читати далі

Пропозиції до загальнобудівельного ціноутворення

Читати далі

Наші пропозиції до рекомендацій закупівель послуг з експлуатаційного утримання

Читати далі

Парламент зареєстрував Ініціативу UNITE

Читати далі

Особливості ціноутворення в схемах “проєктуй-будуй”

Читати далі