Стаття варта уваги?
Поділіться з друзями!

ПРОПОЗИЦІЇ UNITE ВРАХОВАНІ В НОВИХ КОШТОРИСНИХ НОРМАХ

08 листопада 2021 року набрали чинності нові кошторисні норми, серед яких Настанова з визначення вартості будівництва. Настановою змінюються підходи до ціноутворення будівельних робіт, в тому числі дорожніх. Деякі із нововведень охрещені революційними.

Так документом учаснику процедури закупівель надається можливість складати ціну пропозиції з використанням укрупнених показників вартості робіт (УПВ). Тобто надавати ціну кожного виду роботи однією цифрою з урахуванням більшості витрат. Зокрема при використанні УПВ не потрібно буде окремо розписувати витрати на трудові та матеріально-технічні ресурси,

загальновиробничі та адміністративні витрати, а також прибуток. При цьому за врахованою пропозицією Асоціації визначено, що прибуток, який входить до складу УПВ, не є кошторисним. Тобто він може розраховуватись за власними методиками підрядної організації, а не тільки виходячи із кошторисної трудомісткості (людино-годин).

Крім того, за пропозицією Асоціації до Настанови внесено уточнення щодо виключень при розрахунках за виконані роботи за твердою договірною ціною з УПВ. Передбачено, що в такому разі пункти 6.4 – 6.15 Настанови не застосовуються. Зокрема не потрібно окремо розраховувати та обґрунтовувати витрати матеріалів за КНУ РЕКН, уточнювати вартість сезонних робіт, обґрунтовувати витрати на відрядження, надавати підтверджувальні розрахунки обґрунтованих витрат на придбання устаткування, меблів, інвентарю тощо.

Проте найбільш значущим доповненням Асоціації до настанови є те, що за рішенням замовника відомість обсягів робіт, яка надається підрядникам для розрахунку ціни пропозиції, може бути складена за міжнародною системою вимірювання. Ця невеличка норма – великий крок до застосування в державних замовленнях CESMM4 – міжнародно визнаної системи вимірювання, яка вже декілька років успішно використовується в Україні на проєктах МФО. Очікуємо на створення нової практики за новим регулюванням та закликаємо замовників використовувати нові можливості.

Останні публікації

Ініціюємо діалог з владою про вилучення бензовозів

Читати далі

Старт фахової дискусії про вдосконалення методики ціноутворення

Читати далі

Не рибку, а вудку: звертаємось по технічну допомогу до британського Інституту цивільних інженерів

Читати далі

Нові виключення із правил використання тахографів

Читати далі

Важкі вантажі у важкі часи: попереджаємо про ризики автоматичної фіксації порушень

Читати далі

ГАЛУЗЬ ОТРИМАЛА НОВЕ ДЖЕРЕЛО ПОПОВНЕННЯ СЕРТИФІКОВАНИМИ ФАХІВЦЯМИ

Читати далі

ВСТАНОВЛЕНИЙ ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД ДЛЯ НОВОЇ МЕТОДИКИ ЦІНОУТВОРЕННЯ

Читати далі

ПРОПОЗИЦІЇ ДО КРИТЕРІЇВ КРИТИЧНО ВАЖЛИВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Читати далі

ПОДОРОЖЧАННЯ МАТЕРІАЛІВ НЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПОЗА УВАГОЮ ВЛАДИ

Читати далі

Відновлення доріг за новими правилами. Дорожня галузь переходить на міжнародні стандарти

Читати далі